קבלת פרטים

שם פרטי ומשפחה(*)
Invalid Input

טלפון נייד(*)
Invalid Input

Email(*)
Invalid Input

(*)
Invalid Input

התכנית לזהות ומדיניות – רקע כללי

מהי התכנית לזהות ומדיניות? תכנית לימודים ייחודית ורב-תחומית המעניקה ידע מעמיק וכלים לניתוח אסטרטגי בשאלות יסוד במדיניות הציבורית בישראל, מתוך טיפוח מחשבה יהודית וציונית. בנוסף מספקת התכנית ללומדים בה כלים אישיים וסביבה איכותית לטובת הכשרה לתפקידים בפרקטיקה הציבורית ובמרחב האינטלקטואלי. כל אלה הופכים את חווית הלימודים בתכנית למשמעותית ומעצבת.

למי מיועדת התכנית? לצעירות ולצעירים בולטים בתחומם, בעלי פוטנציאל מנהיגותי ופעילים בראשית דרכם במרחב הציבורי בישראל, הנמצאים תוך כדי לימודים לתואר ראשון או לתארים מתקדמים בתחומי החברה, הרוח והמשפטים, או לאחר סיום לימודיהם בתחומים הללו, ואשר מכוונים לעסוק במחקר אקדמי או להשתלב בתפקידים בכירים בשדות השונים בזירה הציבורית בארץ ובעולם: פוליטיקה, שירות המדינה, ביטחון, דיפלומטיה, תרבות, תקשורת, מגזר עסקי וחברה אזרחית.

למה זהות ומדיניות? הכרעה ראויה בשאלות מדיניות מתבססת על הבנה נכונה של התשתית הרעיונית והתרבותית. בחינת תפיסות היסוד המכוננות את השיח הציבורי בישראל, תוך כדי לימוד של מרכיבי הזהות של החברה הנו חלק משמעותי בהתפתחותה של מנהיגות לאומית, שתהא מסוגלת להוביל את החברה הישראלית.

התכנית פועלת בשני מסלולים שונים:

מסלול המצטיינים
מסלול הדגל, המקיף והמעמיק של התכנית.
בנוי על בסיס יום לימודים מלא מדי שבוע במהלך שנת הלימודים האקדמית.
להרחבה על מסלול המצטיינים – לחץ כאן.

מסלול הדוקטורנטים
מסלול המיועד לדוקטורנטים בתחומי החברה, הרוח והמשפטים.
בנוי על בסיס השתתפות בקבוצת מחקר ייחודית לצד לימודים במסלול המצטיינים.
לכל משתתפי המסלול יוענקו מלגות מחקר מכובדות.
להרחבה על מסלול הדוקטורנטים – לחץ כאן. 

שלבי המיון לתכנית

1. שלב א': מילוי טופס הרשמה מקוונת באתר, בצירוף קובץ WORD של קורות חיים.

2. שלב ב': מילוי שאלון אסטרטגי מקוון בקישור שיישלח למתאימים/ות. השאלון כולל הפנייה לממליצים, חלק של היכרות אישית וחיבור העוסק בבעיות האסטרטגיות של מדינת ישראל.

3. שלב ג': סדנת מיון שתיערך בקמפוס המכללה.

4. שלב ד': ראיון אישי בקמפוס המכללה.

- כל שלב מותנה במעבר השלב שלפניו -